School Clubs

 

 

BEFORE SCHOOL 08:00 – 08:40 AM

 

LUNCHTIME ACTIVITIES

AFTER SCHOOL CLUBS
3:30 – 4:30 PM 

EXTENDED SCHOOL
3:30  – 5:00
PAULINE AND BIMPE

MONDAY

BREAKFAST CLUB
MADELEINE/SHAUN

MR ROACH/MR CUMING FOOTBALL KS2

MR ROACH /MR CUMING
PLAYGROUND

MR ROACH YEAR 5/6
MULTISKILLS

ORCHESTRA  (HUB)
MR NUNN

EXTENDED SCHOOL
3:30  – 5:00
PAULINE AND BIMPE

 

3:30- 5:00 MR CUMING SPORT BACK TO BACK 6

TUESDAY

BREAKFAST CLUB
MADELEINE/SHAUN

 MR ROACH/MR CUMING FOOTBALL KS2

MR ROACH /MR CUMING
PLAYGROUND

MR ROACH KS2 BASKETBALL

 KS2 CHOIR GENETA/KEIR HARDIE

KS2 HOMEWORK/ICT CLUB SHAUN

YEAR 2 READING GLADIATORS
MS BELL

YEAR 4 MATHS BOOSTER MS PERRY

YEAR 4 READING GLADIATORS
MS PINKERTON

YEAR 3 WRITING CLUB MS AHMED

YEAR 5 AND 6 DEBATTING ANTHONIA

YEAR 5 MATHS MS BEGUM

EXTENDED SCHOOL
3:30  – 5:00
PAULINE AND BIMPE

 

3:30- 5:00 MR CUMING SPORT BACK TO BACK 6

WEDNESDAY

BREAKFAST CLUB
MADELEINE/SHAUN

MR ROACH/MR CUMING FOOTBALL KS2

MR ROACH /MR CUMING
PLAYGROUND

MR ROACH YEAR 3/4 DODGEBALL

KS1 CHOIR GENETA

KS1 YEAR 2 MATHS MS  MARQUES

KS1 MATHS CLUB MS WALTON

LEIGH YEAR 3 GRAMMAR

COMPUTER PROGRAMMING /CODING
MR MARKS

MS ENGLAND SCHOOL COUNCIL

YEAR 5 GRAMMAR BOOSTER MS JORDAN

EXTENDED SCHOOL
3:30  – 5:00
PAULINE AND BIMPE

 

3:30- 5:00 MR CUMING SPORT BACK TO BACK 6

THURSDAY

BREAKFAST CLUB
MADELEINE/SHAUN

MR ROACH/MR CUMING FOOTBALL KS2

MR ROACH /MR CUMING
PLAYGROUND

MR ROACH YEAR 1 MULTISKILLS

CHEERLEADING/COACH AND RACHAEL

KS1 YEAR 2 READING/WRITING MS AHMED

YEAR 3 MR VON MATHS

YEAR 3 MS KHANOM MATHS

DIGITAL LEADERS CLUB SHAUN

EXTENDED SCHOOL
3:30  – 5:00
PAULINE AND BIMPE

 

3:30- 5:00 MR CUMING SPORT BACK TO BACK 6

FRIDAY

 

BREAKFAST CLUB
MADELEINE/SHAUN

MR ROACH/MR CUMING FOOTBALL KS2

MR ROACH /MR CUMING
PLAYGROUND

MR ROACH YEAR 5/6  DODGE BALL

KS2 HOMEWORK/ICT CLUB SHAUN

KS1 YEAR 2 HOMEWORK CLUB MS PRINCE

KS2 KARATE CLUB

EXTENDED SCHOOL
3:30  – 5:00
PAULINE AND BIMPE

 

3:30- 5:00 MR CUMING SPORT BACK TO BACK 6